Nasze porady

Inne

Kwatera wojskowa - odpowiedzialność za opłaty mieszkaniowe po rozwodzie

Jestem żołnierzem zawodowym. Rok temu uzyskałem rozwód. Moja była żona nie dokłada się w ogóle do opłat czynszowych. Wszystkie opłaty ponoszę ja. Czy mogę się jakoś ubiegać się o części czynszu i opłat za media od byłej żony?


więcej

Jazda bez biletu - przedawnienie w przypadku wydania nakazu zapłaty

Dziewięć temu jechałem bez biletu. Miałem zapłacić 60 zł mandatu, bo zostałem złapany przez kanarów. Nie zapłaciłem. W 2004 r. wydano nakaz zapłaty. Wszczęto postępowanie komornicze. Jednak komornik wydał decyzję o umorzeniu ze względu na bezskuteczność egzekucji (w 2005 r.). W tym tygodniu przyszło znowu zajęcie komornicze – z tym, że doliczyli odsetki i koszty egzekucji. Wiem, że roszczenia z mandatu za jazdę bez biletu się przedawniają po roku. Czy to możliwe, że MPK żąda przedawnionego roszczenia? Czy mogę się bronić tym, że przez 5 lat nic ode mnie nie chcieli i że co chyba najważniejsze komornik umorzył moją zaległość?


więcej

Spadek dla zwierzęcia. Ustanowienie fundacji dla psa

Zawiodłem się na ludziach. Nie mam bliskiej rodziny i zaufanych przyjaciół. Nie chcę, aby dziedziczyła po mnie gmina. Chciałbym żeby spadek po mnie otrzymał mój pies. Czy mogę psa powołać w testamencie do spadkobrania czy też ustanowić dla niego fundację?


więcej

Wspólnota mieszkaniowa - remont instalacji na cudzej działce

Remont instalacji kanalizacyjnej na cudzej nieruchomości.


więcej

Przedłużenie studiów doktoranckich

O ile można przedłużyć doktorat z powodu macieżyństwa?


więcej
1  |  2